Chłodnictwo przemysłowe - ciągły rozwój branży

Chłodnictwo przemysłowe - ciągły rozwój branży

Chłodnictwo przemysłowe dostarcza rozwiązania dla wielu branż na całym świecie. I choć kojarzy się nam przede wszystkim z chłodniami i mroźniami, oferuje znacznie więcej zróżnicowanych rozwiązań, których zadaniem jest zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania produktów oraz realizacji określonych procesów przemysłowych. Chłodnictwo przemysłowe to także systemy znajdujące zastosowanie w obiektach komercyjnych i użytkowych. Mnogość i różnorodność aplikacji systemów chłodniczych sprawia, że branża chłodnicza stale się rozwija, nieustannie sięgając po nowe, bardziej efektywne i energooszczędne technologie. Co ciągły rozwój branży oznacza dla klientów oraz użytkowników układów chłodniczych?

Nowe rodzaje urządzeń chłodniczych

Dziś mało kto jeszcze pamięta chłodziarki absorpcyjne, które uważa się za pierwsze chłodziarki elektryczne. W prawdzie do teraz są wykorzystywane w niektórych aplikacjach, ale w praktyce – jeśli tylko mamy taką możliwość – znacznie częściej stosujemy chłodziarki sprężarkowe. Wynika to przede wszystkim z wyższej sprawności systemu chłodzenia. I tak, ciągły rozwój technologii urządzeń chłodniczych sprawia, że rozwiązania niegdyś przełomowe coraz szybciej tracą na aktualności i są zastępowane nowymi, bardziej oszczędnymi lub zajmującymi mniej miejsca systemami. Z perspektywy inwestora ta ciągła zmiana może być powodem do irytacji, zwłaszcza jeśli producenci zbyt szybko wycofują z rynku komponenty i części zamienne do oferowanych wcześniej rozwiązań, poniekąd zmuszając tym samym klientów do wymiany urządzeń chłodniczych na nowe. Mając tego świadomość marka TechnoCold stara się możliwie jak najdłużej wspierać swoje produkty, zwłaszcza, że gros z nich to produkty kastomizowane, które projektujemy i wykonujemy w taki sposób, żeby jak najlepiej odpowiadały potrzebom danych biznesów.

Nowe rozwiązania i nowe możliwości

Z drugiej strony ciągły rozwój branży chłodnictwa przemysłowego stwarza wiele nowych możliwości, co przekłada się na możliwość dostarczania rozwiązań dotychczas nieosiągalnych. Jednym z nich z pewnością są chłodnie modułowe TechnoCold, których specyficzna konstrukcja pozwala na montaż komory chłodniczej praktycznie w każdym obiekcie. Jednocześnie budowa poszczególnych modułów i systemu spinających je zamków zapewnia wysoką szczelność chłodni, która dzięki temu jest tańsza w eksploatacji. Zmieniają się także poszczególne komponenty. Drzwi z bezpiecznymi zamkami poprawiają bezpieczeństwo korzystania z komór chłodniczych, podczas gdy sterowanie automatyczne zapewnia jeszcze wyższy komfort użytkowania chłodni.

Przyszłość chłodnictwa przemysłowego

Podobnie jak inne branże także w chłodnictwie przemysłowym coraz większą wagę przywiązuje się do rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego. Są to rozwiązania odznaczające się wysoką skutecznością, przy jednoczesnym ograniczeniu zapotrzebowania na energię, jak również rozwiązania zasilane przy pomocy odnawialnych źródeł energii. Nie bez znaczenia dla dalszego rozwoju branży są również czynniki chłodnicze. Z roku na rok chłodziwa stosowane w układach chłodzenia odznaczają się coraz mniejszą szkodliwością dla otoczenia, w przyszłości mają zostać zastąpione przez naturalne czynniki chłodnicze

54321
(1 vote. Average 5 of 5)