Jak dobrać agregat do chłodni?

Jak dobrać agregat do chłodni?

Stworzenie optymalnych warunków termalnych, umożliwiających prawidłowe przechowywanie produktów w chłodniach, wymaga doboru odpowiedniego agregatu chłodniczego. To, co szczególnie ważne w tej kwestii to dopasowanie części do konkretnego przeznaczenia. Prawidłowe działanie agregatu chłodniczego nie jest zależne bowiem wyłącznie od samej jego jakości. Jak dobrać agregat do chłodni, by zapewniał pełną funkcjonalność? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

Dobór agregatu do chłodni. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Agregaty chłodnicze do zastosowania profesjonalnego powinny spełniać wysokie wymagania. W celu odpowiedniego ich doboru należy przede wszystkim określić wspomniane we wstępie przeznaczenie. Moc agregatu powinna być dobrana indywidualnie do wielkości pomieszczenia oraz typu i ilości produktów w nim umieszczanych. Spotkać się można z różnymi rodzajami agregatów chłodniczych dopasowanych do przechowywania różnych towarów. Niektóre z nich, by mogły na długo zachować swą świeżość, wymagają specjalnych warunków termicznych. Dlatego też, agregat do chłodni musi posiadać również właściwą temperaturę parowania i skraplania.

W przypadku  produktów spożywczych, istotną kwestią jest nie tylko odpowiednia temperatura, lecz również wilgotność powietrza. Wybierając agregat do chłodni należy więc uwzględnić także czynnik chłodzący. Warto dobrać takie urządzenie, które będzie skutecznie schładzało powietrze już przy niewielkiej różnicy temperatury, a także zapewni właściwe nawilżenie w pomieszczeniu. Pozostając przy czynniku chłodzącym, warto zwrócić uwagę na zabezpieczenie mówiące o stopniu przegrzania. Pozwoli to uniknąć niespodziewanych awarii i kosztownych wydatków związanych z serwisem lub koniecznością wymiany urządzenia.

Odpowiedni projekt i montaż agregatu chłodniczego do chłodni

Dobór i zakup agregatu do chłodni jest kosztowną inwestycją na lata. Stąd też, swoimi parametrami powinien być nie tylko odpowiednio dopasowany do rodzaju i wymagań magazynowanych w chłodni produktów, lecz również właściwie zaprojektowany i zamontowany. Co więcej, warunkiem prawidłowego działania agregatu jest również odpowiednia izolacja chłodni. 

W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Eksperci, poza tym że zadbają o odpowiedni projekt i montaż urządzeń chłodniczych, pomogą także wybrać właściwy agregat – uwzględniając przy tym wszystkie niezbędne czynniki i parametry istotne dla danej działalności.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)