Jak dobrać odpowiednie drzwi do chłodni?

Jak dobrać odpowiednie drzwi do chłodni?

Oferta drzwi do chłodni jest niezwykle szeroka i zróżnicowana. Producenci systemów chłodniczych dostarczają nam rozwiązania zdywersyfikowane pod kątem rozmiaru i mechanizmu działania, a także systemów sterowania. Coraz większą popularnością wśród inwestorów cieszą się drzwi automatyczne, które stanowią synonim bezpieczeństwa i energooszczędności. Jak dobrać odpowiednie drzwi do chłodni? Na co zwrócić uwagę decydując się na rozwiązania konkretnej marki? Gdzie szukać tych najlepszych?

Jako dostawca wysokiej jakości rozwiązań dla chłodnictwa przemysłowego oferujemy profesjonalne drzwi do chłodni i drzwi chłodnicze, które projektujemy i wykonujemy w oparciu o sprawdzone materiały i niezawodne technologie. Dzięki temu drzwi do chłodni TechnoCold jeszcze lepiej odpowiadają na potrzeby i wymagania różnych branż. Klientów poszukujących sprawdzonych rozwiązań zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszymi propozycjami. W razie pytań lub wątpliwości Specjaliści TechnoCold pozostają do Państwa dyspozycji.

Typy drzwi do chłodni

Jak już wspomnieliśmy oferta drzwi chłodniczych jest bardzo zróżnicowana. Dotyczy to także naszych rozwiązań, które każdorazowo staramy się dopasowywać do konkretnych potrzeb klienta. Dlatego też zapewniamy dowolne wymiary (szerokości i wysokości) przegród drzwiowych różnych typów. W stałym asortymencie posiadamy drzwi:

  • zawiasowe,
  • przesuwne jedno- i dwuskrzydłowe,
  • przesuwane automatycznie,
  • drzwi gazoszczelne do komór z kontrolowaną atmosferą,
  • drzwi z przejściem na kolejkę (zakłady mięsne),
  • drzwi wahadłowe.

Drzwi przesuwane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ zapewniają wysoki poziom funkcjonalności. Otwarcie drzwi wywołuje mniejszy ruch powietrza, dodatkowo żeby wejść do wnętrza nie musimy odsłaniać całego otworu wejściowego. Te dwa czynniki przekładają się na wyższy poziom zabezpieczenia przed napływaniem do chłodni ciepłego powietrza z zewnątrz. W przypadku drzwi zawiasowych stopień mieszania się powietrza zimnego i ciepłego jest wyższy, z drugiej strony drzwi zawiasowe doskonale sprawdzają się w warunkach ograniczonej przestrzeni, gdzie nie możemy poprowadzić systemu przesuwnego po ścianie. Oczywiście w obydwu przypadkach polecamy zastosowanie dodatkowych systemów zabezpieczających, takich jak kurtyny powietrzne czy przedsionki ograniczające możliwość wymiany powietrza w chłodni.

Drzwi do chłodni a bezpieczeństwo

Wybierając drzwi do chłodni powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo. Dotyczy to w szczególności systemu zamykania i otwierania drzwi. Dobre drzwi do chłodni – co jest już praktycznie standardem – są wyposażone w bezpieczny zamek. Zamek ten umożliwia otwarcie drzwi od wewnątrz, niezależnie od tego, czy zostały one zatrzaśnięte czy zamknięte na klucz. Pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności doskonale sprawdzają się także drzwi automatyczne, których sterowanie możemy dopasować do potrzeb danego obiektu. Dodatkowym atutem drzwi automatycznych jest możliwość ich otwarcia nawet wówczas, gdy pracownik ma zajęte ręce.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)