Wyposażenie samochodów dostawczych z chłodnią

Wyposażenie samochodów dostawczych z chłodnią

Transport produktów wrażliwych termicznie to nie lada wyzwanie. Przewóz poszczególnych grup produktów bez odpowiednio dostosowanego samochodu jest niewykonalny. Samochody dostawcze z chłodnią w zupełności rozwiązują ten problem, o ile są odpowiednio do tego przystosowane i wyposażone. Takie samochody powinny charakteryzować się niezawodnością. To od nich w dużej mierze zależy czy przewożone produkty utrzymają odpowiednią świeżość, a co za tym idzie, będą pełnowartościowe, a ich spożywanie lub używanie będzie bezpieczne dla zdrowia. Nieodpowiednio wyposażony samochód dostawczy z chłodnią może narazić nas lub naszych klientów na spore straty. W tekście wyjaśniamy, jak powinno wyglądać wyposażenie samochodów dostawczych z chłodnią.

W jakich przypadkach sprawdzi się samochód dostawczy z chłodnią?

Samochody dostawcze z chłodnią sprawdzą się w przypadku transportowania wszystkich produktów, które powinny być przechowywane w określonych temperaturach. Wbrew pozorom nie są to tylko i wyłącznie produkty spożywcze takie jak nabiał, wędliny czy owoce. Branża farmaceutyczna również bardzo często korzysta z tego typu transportu, ponieważ niektóre lekarstwa czy probiotyki muszą być przechowywane, a co za tym idzie również transportowane w niskich temperaturach. Stałej temperatury podczas transportu wymagają również między innymi kwiaty, farby czy lakiery.

Co powinno się znaleźć w samochodzie z chłodnią?

Chłodnicze samochody dostawcze muszą spełniać określone normy. Ich wyposażenie musi umożliwiać transport produktów wymagających niskiej oraz stałej temperatury. Naczepa samochodu dostawczego powinna być zaopatrzona w zabudowę o bardzo dobrej izolacji, tak aby temperatura panująca na zewnątrz nie miała wpływu na temperaturę panującą wewnątrz samochodu. Izolacja pozwala także utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz naczepy, blokując oddawanie chłodu do otoczenia. Samochód z chłodnią powinien być także wyposażony w agregat chłodniczy, który pozwoli na dostosowanie warunków chłodniczych do danego towaru oraz umożliwi niewpływający na parametry rozładunek. Samochody dostawcze mogą być także wyposażone w specjalne kurtyny z tworzywa sztucznego, które zapewnią dodatkową ochronę stałości temperatury podczas załadunku lub rozładunku towarów. W przypadku samochodu chłodniczego hakowego oprócz zachowania określonej temperatury niezwykle istotnym aspektem jest wzmocnienie zarówno ścian jak i sufitu. Takie działanie umożliwi przewóz niestandardowo ułożonych towarów.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)